Socialinės dirbtuvės PILNOS ŠIRDYS

PILNOS ŠIRDYS – tai socialinės dirbtuvės, kuriose kartu dirba intelekto negalią turintys ir jos neturintys. Šiose dirbtuvėse kas dieną meilės, atsidavimo darbui, kruopštumo pilnomis širdimis gaminame užrašų knygutes, bloknotus, atvirukus, specialius sąsiuvinius Valdorfo mokykloms ir kt.

Mūsų socialinės dirbtuvės yra VŠĮ "Socialinės terapijos namai" AKVILA padalinys. AKVILA namus mes kuriame pagal pasaulinį CAMPHILL judėjimą, kai vadovaujantis Antroposofinės Socialinės Terapijos principais kiekvienas bendruomenės narys į bendrą darbą deda tai, ką gali geriausio pagal savo galimybes. Čia mes orientuojamės į žmogaus poreikį santykiams bei socialiniam gyvenimui, bet tuo pačiu gerbiame ir kiekvieno asmeninę autonomiją. AKVILA bendruomenėje ne tik kartu dirbame, bet ir švenčiame, gyvename turitingą socialinį ir kultūrinį gyvenimą.

AKVILA yra Šiaurės Šalių Camphill Asociacijos narė.

Pertvarka

Šios dirbtuvės yra PERTVARKA.LT projekto dalis. Šis projektas - tai visoje Lietuvoje vykstanti Institucinės globos pertvarka, kuomet Institucijose gyvenantys vaikai ir suaugę yra gražinami į bendruomenę gyventi, mokytis, gauti užimtumą bei dirbti, kur jų poreikiai atliepiami vadovaujantis "Neįgaliųjų teisių konvencija".

Mūsų tikslai

Socialinių dirbtuvių paskirtis – didinti žmonių su intelekto negalia įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą.

Kodėl tai svarbu?

Iki šiol neįgalieji dažniau buvo įtraukiami į įvairias menines veiklas, kurių pobūdis labiau pramoginis nei ugdomasis. Tačiau pačiam žmogui naudinga įgyti konkrečių įgūdžių ir galbūt ateityje pradėti dirbti bei užsidirbti. Tai sukuria prasmės jausmą, ypač kai žmogus gali savimi bent iš dalies pasirūpinti. Socialinėse dirbtuvėse žmonės jau šiandien ir mokosi, ir dirba. 

Sėkmės istorijos

Vienas iš socialinių dirbtuvių tikslų - parengti ir palydėti žmogų su intelekto negalia į atvirą darbo rinką. Labai džiaugiamė, kad mūsų dirbtuvių dalyviai ruošiasi šiam procesui ir jame dalyvauja.

Šiaip dienai jau turime 2 dalyvius Mindaugą ir Martyną, kurie dirba atviroje darbo rinkoje. Mindaugas dirba kilimų valymo įmonėje, o Martynas logistikos sandėlyje.

Taip pat didžiuojamės tais, kurie šiuo metu ieško darbo.

Mūsų dalyviams dalyvauti atviroje darbo rinkoje padeda Valakupių Reabilitacijos Centras ir jame dirbantys įsidarbinimo su pagalba specialistai.

Socialiniai darbuotojai keičia gyvenimus

Mūsų dirbtuvių socialinė darbuotoja Dalia Tamulionytė-Krilavičienė buvo pakviesta dalyvauti LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekte, kuriame buvo dalijamasi apie tai, kaip socialiniai darbuotojai daro įtaką žmonių gyveninams, jų teikiama pagalba padeda augti ir tobulėti, atrasti save ir savajį gyvenimo kelią.